KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9985642
*
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2015
kl 19:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 13:24:25
1
1.100 kr
30/11 15:39:35
2
500 kr
30/11 15:39:35
1
600 kr (Budbetjänt)
30/11 15:39:56
2
900 kr
30/11 15:39:56
1
1.000 kr (Budbetjänt)
30/11 15:40:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bror Hillgren
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 13:24:25 | 1 | 1.100 kr |
30/11 15:39:35 | 2 | 500 kr |
30/11 15:39:35 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
30/11 15:39:56 | 2 | 900 kr |
30/11 15:39:56 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
30/11 15:40:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1881, död 1955..Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22